Hot-Passion
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Seasons Fly~

2 participanți

In jos

Seasons Fly~ Empty Seasons Fly~

Mesaj Scris de Jey Kim Vin Oct 05, 2012 10:52 am

Meritam o plimbare linistita pe plaja dupa o zi atat de obositoare la editura. Era noapte, briza marii imi flutura suvitele de par incalcindu-le. Luna plina se reflecta in apa neagra a marii si-mi dadea un sentiment stranui de liniste,pe care il adoram in acel moment. Nisipul inca firbinte imi gadila talpile,pe care abia le tarsiam ,lasand urme usoare .
Multimea de pe plaja incepea sa se risipeasca, deveind in scurt timp,goala. Ma departasem de focul de tabara care se tinea in fiecare seara ,iar acum era deja pe sfarsite. Am ajuns in dreptul unor stanci mari,acoperite cu alge si scoici mici pe margini .
M-am catarat pe una dintre ele, cea mai joasa ,am indepartat mizeriile si m-am asezat pe spate. Incepuse sa imi fie putin racoare pentru ca eram imbracata subtire,doar cu o camasa legata sub sani si o pereche de pantaloni scurti. Dar am ignorat. Gandul ma ducea la scenariile de azi pe care le-am lucrat. "Ce imaginatie pot avea unii.."mi-am spus in gand,caci aveam tot felul de cereri, care mai de care mai spectaculoase. Mi-am trantit o mana pe frunte oftand. Era obositor, dar imi convenea ca slujba de vara si era si bine platita. Am cascat.
...Peste cateva minute, adormisem, in linistea serii, sunand in urechile mele,ca o melodie, doar valurile izbindu-se de stanci..
Jey Kim
Jey Kim

Mesaje : 14
Data de inscriere : 03/10/2012

Sus In jos

Seasons Fly~ Empty Re: Seasons Fly~

Mesaj Scris de GDragon Vin Oct 05, 2012 1:48 pm

Deja vedea cum soarele incepe s coboare cat mai jos, pana cand pe cer ramaneau doar razele lui portocalii, roz, uneori chiar si mov, in nunate cat se poate de spectaculoase. Admira acest tablou, parca pictat, de la geamul mare al biroului lui, tinand in mana cana cu cafea, cu care se chinuia de dimineata sa o sfarseasca. Dadu ultima gura pe gat, si o lasa pe biroul lui, reluandu-si locul acolo.
-Inca o ora, si am terminat.. spuse, obosit, sperand ca ora aceea sa treaca destul de repede, astepta cu nerbadare, o baie fierbinte acasa, si patul sau moale si calduros, savurand o cana cu lapte calda si poate urmarind un film, desi despre cate filme vorbea zilnic si intalnea, in ultima vreme, prefera desenele animate.
Auzi o ciocanitura in usa, si isi dadu rapid privirea spre cauza zgomotului, vazand un corp feminin ce intra in incapere.
-GD, e timpul sa pleci. Spuse aceasta, salutandu-l de noapte buna, si iesind si ea din incapere, pregatita sa mearga acasa.
Se uita pe geam, si vazu cat de repede, cerul se intuneca, iar tabloul, era acum sters cu o culoare negru-albastruie, dar isi avea si ea misterul si placerea unui taboul, in care te pierdeai in culoare.
Iesise, intr-un sfarsit din cladire, prinzand la fix ultimul autobuz din statie, care cam ocolea orasul, dar totusi il aducea la destinatie. Traseul autobuzului trecea chiar prin fatza plajei, asa ca se gandii sa coboare pentru putin. Datorita timpului sau ocupat, chiar numai trecuse de mult pe la mare, si apoi ceva mers pe jos pana acasa, nu-i strica. Se opri chiar la mal, urmarind valurile cum ii trag picioarele spre mare, si atunci facu o chestie nebuneasca pe care nu o planificase deloc. Isi arunca tricoul pe nisip, facand la fel si cu pantalonii si baschetii, si alerga spre apa, intrand de tot. Incepu sa faca scufundari, si sa iasa la suprafata, se juca cu apa in toate partile, si in ultima clipa tipa pe toata plaja, starea lui de bine.
GDragon
GDragon
Admin

Mesaje : 29
Data de inscriere : 03/10/2012

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum