Hot-Passion
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stay with me ..

2 participanți

In jos

Stay with me .. Empty Stay with me ..

Mesaj Scris de Daehyun Kwon Joi Oct 04, 2012 11:29 am

Ora 23:45

Fiind o ora destul de tarzie , Daehyun simti cum ajunse la capatul puterilor . Inca mai avea de filmat , dar o mica pauza nu-I strica nimanui . Avea mult de lucru , filmul lui fiind unul despre asasini . Ofta prelung , iesind de pe platourile de filmare fara sa zica nimanui nimic si isi lua si cu el pachetul de tigari mergand pe terasa afara . Se tranti usor pe banca ce era plasata acolo privind pentru moment stelele ce straluceau pe cer inchizand ochii pret de cateva secunde . Deodata tresari din cauza telefonului primind un mesaj de la un mare regizor anuntandu-l ca s-au anulat filmarile care avea sa le faca pentru a doua sa pelicula .
- Ce idiot ! , murmura printer dinti trantind nervos telefonul . Nu-i veni sa creada ca dupa atatea eforturi facute acum era pur si simplu respins . De nervi , isi scoase o tigara fumand cu pofta din ea


Ultima editare efectuata de catre Daehyun Kwon in Sam Oct 06, 2012 4:22 am, editata de 1 ori
Daehyun Kwon
Daehyun Kwon

Mesaje : 4
Data de inscriere : 04/10/2012

Sus In jos

Stay with me .. Empty Re: Stay with me ..

Mesaj Scris de Lin Ketong Sam Oct 06, 2012 4:14 am

Viata de actor nu i se parea deloc usoara si, desi avea doar 20 de ani, jucase in o multime de filme si era deja foarte cunoscuta in industria asta. Insa, incepea sa se plictiseasca de nesfarsitele drame in care era obligata sa joace, cand nici macar nu ii placeau. Vroia actiune, sau ceva de groaza, ceva care sa nu contina lacrimi si alte prostii asa ca, isi incheie contractul cu vechiul studio si pleca din orasul ei natal, in cautarea aventurii. Era destul de tarziu cand ajunse intr-un oras de care nici nu avusese habar si nici macar nu se gandea ca nu avea o casa acolo sau ca nu cunostea pe nimeni. Plecase brusc de-acasa, fara sa anunte pe nimeni iar acum se trezi singura in necunoscut. Umbla aiurea pe strazi pana ce ajunse in fata unei cladire ce parea a fi un studio. O privea atent, clipind des, inaintand si mai mult spre ea, fiind foarte curioasa ce avea sa gaseasca acolo. Poate avea ca brusc, viata ei sa se schimbe, cine stie. Se apropie din ce in ce mai mult de un fel de terasa, observand pe cineva intins pe canapea, intrebandu-se daca era bine caci auzise acea injuratura.
Lin Ketong
Lin Ketong

Mesaje : 5
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Stay with me .. Empty Re: Stay with me ..

Mesaj Scris de Daehyun Kwon Sam Oct 06, 2012 4:27 am

Tanarul nu o observa pe fata , asezandu-se mai comod pe canapea inchizand pentru cateva clipe ochii .
Nici o meserie nu era usoara , dar cea de actor era asa de stresanta si in plus chiar dorea sa joace in acel film . Acum totul era distrus din cauza unui regizor . Ofta prelung fara sa mai zica nimic , incercand sa se calmeze . Cu nervii nu rezolva absolut nimic . Se ridica intr-un final in picioare luandu-si paharul de carton plin cu cafea si lua cateva guri bune .
- Oh ! , o privi neutru observand-o pe fata . Cumva esti vreun regizor sau ceva ? Scenarist ? spuse el mai mult rece fiind destul de nervos si asteptandu-se sa urle la el .
Daehyun Kwon
Daehyun Kwon

Mesaje : 4
Data de inscriere : 04/10/2012

Sus In jos

Stay with me .. Empty Re: Stay with me ..

Mesaj Scris de Lin Ketong Sam Oct 06, 2012 4:35 am

Tresari scurt cand acesta vorbise cu ea, trezind-o din visarea ei cu ochii deschisi. In ultima vreme era atat de aeriana incat se trezea facand lucruri de-a dreptul prostesti, la fel ca si situatia de fata. Dadu negativ din cap, avand un zambet dragut pe chip.
-Sunt actor de fapt. Dar nu de-aici...
Spuse usor incurcata caci nu stia cum sa explice situatia in care se afla. Era un actor fugit ''de-acasa'', probabil deja cautat la cum isi stia impresarul insa nici ca vroia sa se intoarca. Se apropie mai mult de blond, privind in jurul sau curioasa.
-Asta e un studio, nu-i asa? Si tu esti... actor! Da, esti actor. Am vazut un film de-al tau; esti foarte bun.
Ii zambi larg in timp ce-l complimenta, ducandu-si mainile in jurul corpului caci ii era putin cam frig. Plecase de-acasa doar intr-o rochie de un roz pal, stil maieu, si i se facea frig.
Lin Ketong
Lin Ketong

Mesaje : 5
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Stay with me .. Empty Re: Stay with me ..

Mesaj Scris de Daehyun Kwon Sam Oct 06, 2012 4:46 am

Baiatul asculta cu atentie ce avea fata de spus iar la final se rezema cu spatele de peretele rece privind-o din cap pana in picioare .
- Imi pare rau , poate am fost prea dur la inceput dar nu prea imi pot stapani nervii , spuse pe un ton mai lent de aceasta data vazand-o ca ii este frig . Vrei sa mergem la mine in cabina ? Si asa , de acum se lasa rece , isi musca buza inferioara intr-un mod dragut si i-o lua inainte pentru a-l urma .
Daehyun Kwon
Daehyun Kwon

Mesaje : 4
Data de inscriere : 04/10/2012

Sus In jos

Stay with me .. Empty Re: Stay with me ..

Mesaj Scris de Lin Ketong Sam Oct 06, 2012 4:53 am

Dadu afirmativ din cap caci ii era foarte frig iar cabina suna atat de bine. Il urma, avand grija sa priveasca cu atentie in jur, incepand sa-i placa locul asta foarte mult. Era foarte diferit fata de studioul in care lucrase pana atunci. Desi si aici atmosfera era una incarcata, ii placea foarte mult; parca o umplea cu energie. Vechiul ei loc de munca era plictisitor, cu o atmosfera care iti crea o somnolenta de nedescris. Ar fi fost foarte norocoasa daca ar fi lucrat aici, cu siguranta. Isi indrepta privirea spre blondul pe care il urma, intrebandu-se de ce a fost atat de nervos. Oare avea atat de mari probleme cu serviciul incat ajunse sa fie atat de nervos? Continua sa isi tina mainile in jurul corpului, frecandu-si usor pielea alba si rece, tocurile mici ale pantofilor creand un zgomot ritmat cu fiecare pas pe care fata il facea.
Lin Ketong
Lin Ketong

Mesaje : 5
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Stay with me .. Empty Re: Stay with me ..

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum